Přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok!laughing

Tak už tu máme skoro Vánoce, a proto jsme si v "Adventních dílničkách" vyzkoušeli, jaké je to péct perníčky, jak si vyrobit a naaranžovat vánoční svícen, jaké máme tradice a proč Vánoce vlastně slavíme. Musím napsat, že děti byly moc šikovné a je vidět, že doma už pomáhají s pečením vánočního cukroví a s výzdobou.

Všem přejeme krásné vánoční svátky!

Než jsme se vydali na "Neviditelnou výstavu" vyzkoušeli jsme si vyrobit hmatovou knížku z nejrůznějších materiálů, které jsou hmatově zajímavé. Používali jsme plsť, pěnové kartony, vlnitý papír, vatu, pírka a děti si z domova donesly například rýži, čočku a dokonce i ovčí vlnu nebo kus kůže. Tématem bylo vytvořit jednu stránku s pohádkovou hádankou, na další straně je vytvořené písmeno v latince a braillově písmu a poslední strana je věnována bludišti. Děti z první třídy si mohly se zavázanýma očima vyzkoušet, jestli uhádnou pohádku a písmeno v knihách třeťáků.
Pro děti byla také nachystána přednáška o životě nevidomých. Děti se dozvěděly, jaké pomůcky pro nevidomé existují pro život doma i při pohybu na ulici a jak probíhá výcvik vodícího psa, kterého si v závěru přednášky mohly i pohladit.

Tak i k nám, do hodiny angličtiny, zavítaly ku příležitosti oslav Halloweenu čarodějky, upíři a prapodivná monstra... 

V rámci projektových dnů jsme navštívili "Neviditelnou výstavu". Byl to opravdu velký zážitek, vyzkoušet si, jaké by to bylo, kdybychom byli obklopeni jen černočernou tmou. Děti si také mohly vyzkoušet spoustu pomůcek a her pro nevidomé od slepecké hole až po Pichtův psací stroj. Přikládám fotografie z herničky, fotky ze samotné výstavy se mohly pořizovat pouze bez blesku...

Strana 1 z 2

Kontaktní informace

Třidní učitel
Mgr. Veronika Svobodová
E-mail: svobodova@horackova.cz

zobrazit kontakty na školu

Virtuální prohlídka
PJZŠ Horáčkova

Projděte si naší školu pomocí virtuální prohlídky