Dnes jsme se probudili do zasněženého rána. To nás ale neodradilo od výletu do Dolánek, kde jsme navštívili Muzeum přírody. Interaktivní pojetí přiblížení Českého ráje nás všechny velice zaujalo. Po cestě nazpět jsme se  zastavili v Dlaskově statku, abychom si pořídili třídní společnou fotografii. Odpoledne jsme záhájili biathlonem a zakončili raftem na blízkém jezírku. Děti soutěžily a bavily se závody. 

Mohu říci, že ačkoliv nám počasí zcela nepřálo, pobyt v Bartošově Peci jsme si užili a můžeme jen doporučit pro další návštěvníky.

Pondělní ráno nás přivítalo přízemním mrazíkem. Počasí bylo i dnes velmi proměnlivé. Přesto jsme hned po snídani vyrazili na pěší výlet na 3, 5 km vzdálenou zříceninu hradu Frýdštejn, kde se natáčela pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Děti šly svižně a na zřícenině jsme měli to štěstí, že nám bylo umožněno podívat se i za bránu, přestože se otvírá až po 1. 5.

Odpoledne nás čekaly aktivity jako je lukostřelba a střílení laserem. Překvapila nás přesná muška našich děvčat. Po plážovém volejbalu a dobré večeři jsme ukončili den diskotékou.

Konečně jsme se dočkali a vyjeli jsme na několikadenní výlet do Českého ráje. Aprílové počasí nás po příjezdu nepřekvapilo. Vzhledem k tomu, že sice sněžilo, ale svítilo sluníčko, vydali jsme se na geocaching po nedalekém okolí. Děti byly rozděleny do smíšených skupin a s navigací GPS se po instruktáži vydaly do terénu. Všechny nás překvapila jejich rychlost a chutˇzvítězit v této nelehké disciplíně. Po krátkém odpočinku jsme si udělali vycházku po okolí. Po večerním vyhlášení vítězů si ti nejlepší pochutnali na sladké odměně a všichni šli vymýšlet týmový bojový pokřik na další dny.

Třída 5. A úspěšně zahájila školní rok 2015/2016 v plném počtu 28 dětí. Děti se pomalým tempem dostávají do školního režimu a opakují látku ze  4. třídy. Postupně zpestřujeme naše třídní prostředí a zdobíme třídu obrázky a pokojovými květinami. Stanovili jsme si svá třídní pravidla o vzájemném respektování se a bezpečném chování ve třídě, v areálu školy i mimo ní. Také jsme přivítali nového spolužáka, který nám do  kolektivu dobře zapadl. Těšíme se na společně strávené chvíle. 

Kontaktní informace

Třidní učitel
Mgr. Martina Stojanovićová
E-mail: stojanovicova@horackova.cz

zobrazit kontakty na školu

Virtuální prohlídka
PJZŠ Horáčkova

Projděte si naší školu pomocí virtuální prohlídky