sobota, 05 prosinec 2020 13:38

Čas radostí

Napsal(a)

Adventní čas přináší dětem radost.

V pondělí, den po první Advetní neděli jsme si s dětmi v ranním kruhu na adventním věnci zapálili svíčku. Advetní čas a čas Vánoc je opředen tajemnem a věcmi kouzelnými. Na každý den máme připravené čtení o nějakém vánočním zvyku. Děti si tak lépe uvědomí význam a důležitost Vánoc. V pátek jsme slavili nejen svátek sv. Barbory, ale i svátek sv. Mikuláše. V tento den se naše třída zaplnila andílky, kde je čekalo překvapení. Přes noc se ve třídě objevil nejen ozdobený stromeček, ale i balíčky se sladkostmi a dva dopisy. Jeden dopis, krásně napsaný od sv. Mikuláše, a druhý, celý ohořelý, umazaný a ještě s chybami od čertů. Potom děti plnily úkoly v Čertí škole. Páteční den se povedl, byl plný pohody, klidu, radosti a pokory.

Kontaktní informace

Třídní učitel
Bc. Eliška Dvořáková
E-mail: dvorakova@horackova.cz

zobrazit kontakty na školu

Virtuální prohlídka
PJZŠ Horáčkova

Projděte si naší školu pomocí virtuální prohlídky