V rámci projektových dnů jsme se vydali za poznáním naší minulosti.

Víkend pro rodiče a děti z 3.B.

Stalo se již příjemnou tradicí, že předposlední říjnový víkend prožíváme společně v hotelu Lesní chata v Kořenově.

Vítám Vás ve 3.B!

Přeji všem dětem i rodičům pohodový a klidný školní rok!

Na jaře jsme si udělali výlet do ZOO Praha,

V pondělí jsme měli ve třídě program Lego robotiky. Děti si vyzkoušely postavit robota podle návodu v tabletu. Pokud se jim podařilo správně robota zapojit, začal se dokonce pohybovat. Nakonec se děti pokusily naprogramovat robota podle vlastního přání a některé i nahrály zvuky. Všechny děti to zvládly a moc si to užily!

 

 

Dne 29. března se konala Noc s Andersenem.

Víkend pro rodiče a děti z 2.B.

Předposlední říjnový víkend jsme strávili společně v hotelu Lesní chata v Kořenově.

Vítám Vás ve 2.B!

Přeji všem dětem i rodičům pohodový a klidný školní rok! Máme za sebou první týdny školy a první úspěchy! Společně jsme si vytvořili třídní pravidla a věřím, že se podle nich naučíme chovat. V českém jazyce pilně pracujeme na zvládnutí psaní bez zbytečných chyb a vynechaných písmen. Pro některé děti je to obtížné a potřebují doma pravidelně psát. V matematice nás čekají nová prostředí, geometrie a slovní úlohy. V anglickém jazyce začínáme pomalu číst, opisovat slova a hrajeme si s abecedou. Určitě všechno zvládneme a užijeme si druhou třídu.

 

Máme za sebou 5 měsíců usilovné práce, která přináší ovoce.

Minulý týden jsme měli projektové dny na téma "tradice a zvyky". Poprvé jsme pracovali v centrech aktivit - objevy, matematika, jazykové hry a ateliér. Děti si v nich například ušily ptáčka, pracovaly s koledou, ve skupině vytvořily plakát o jedné tradici a vyhledávaly v kalendáři. Myslím si, že děti pěkně spolupracovaly a dokázaly se domluvit na úkolech :-)

Strana 1 z 2

Kontaktní informace

Třídní učitel
Adéla Svojtková
E-mail: svojtkova@horackova.cz

zobrazit kontakty na školu