• Učíme se, tvoříme, poznáváme, sportujeme, spolupracujeme
    Učíme se, tvoříme, poznáváme, sportujeme, spolupracujeme

Stránka třídy 7.B

... a my jedeme na Lysou. 
Byla to paráda, lyžovali jsme čtyři hodiny, žádné fronty, stihli jsme i občerstvení. Večer proběhlo vyhlášení výsledků závodů, záverečný večer a zítra nás čeká návrat do Prahy. Všem, kteří nás sledovali, děkujeme za vlídnou pozornost a dalšímu kurzu přejeme stejně pohody, jako jsme tu měli my, a k tomu aspoň 30 cm prašanu. 

Fotogalerii najdete v DETAILU ČLÁNKU.

Pátek byl den závodů, dopoledne sjezdovky a odpoledne běžky.  Fotodokumentace dne v GALERII V DETAILU ČLÁNKU.

Ve čtvrtek dopoledne jsme se rozhodli spáchat dobrý skutek. Uvolnili jsme svah ostatním rekreantům a vyrazili pěšky na Harrachovy kameny. Odměnou nám byla modrá obloha a krásné výhledy do všech světových stran. Cestu zpět pojali mnozí jako velkou skluzavku. K obědu bylo kuřecí stehno s rýží a po poledňáku jsme si vyrazili "zaplavat" na rozbředlý svah pod chatou. Několik odvážlivců si poprvé v životě vyzkoušelo jízdu na snowboardu za odborného dohledu paní učitelky Šarešové a za velké dopomoci osobních trenérů z řad spolužáků. Na konci odpoledne by nikdo nevěřil, že někteří z těch, co hoblují svah, stojí na prkně dnes poprvé. Ostatní si užívali volného ježdění, o jejich jejich bezpečí a tříbení lyžařského stylu se starala paní instruktorka Koželuhová. Pak byla na řadě večeře - halušky se zelím, video o základech carvingového lyžování a večer her.
Fotogalerie v DETAILU ČLÁNKU.

Ve středu jsme absolvovali celodenní výlet na běžkách. Po letech se stalo nevídané, všichni byli zdrávi, vyrazili na celodeňák a nikdo nevzdal předčasně.
Se sveřepostí dvoračkovských malamutů jsme vyrazili do bílé stopy, která se po chvíli změnila v ledovou. To nás nemohlo zastavit a bez ztrát na zdraví a odhodlání jsme doplužili na Ručičky ignorujíce jiskry odlétající od skluznic. Další kilometr cesty se aspoň na první pohled podobal bílé stopě, zbytek dojezdu k chatě Studenov byl opět trochu ledovější. Vidina smažáku s hranolkami byla na štěstí silnější než strach. Před chatou Studenov svolala šéfová přesunu taktickou poradu, na které jsme jednomyslně rozhodli, že rozdělíme výpravu na útočnou a zajišťovací skupinu. Zajišťovací skupina zajistila místa v restauraci a útočná skupina dobyla Harrachov. Překvapivým manévrem jsme dobyli město s minimálními ztrátami. Dvě odřené běžkové skluznice a jedna tříštivá zlomenina hůlky, kterou se povedlo ošetřit v blízkém ski servisu. Pak jsme dojeli k lanovce a nechali se vyvézt zpět na hřeben. Odtud už zbýval jen kousek cesty k chatě Studenov a vysněnému smažáku. Po řádné relaxaci těla, ducha i žaludku nás čekala jen cesta zpět na Dvoračky, gulášovku, borůvkové knedlíky a večerní diskotéku.
Fotogalerii z dalšího prosluněného dne NALEZNETE V DETAILU ČLÁNKU.

Den se opravdu vydařil, fotek je spousta a mně bylo líto ještě více promazávat, tak zde najdete fotky z odpoledne. 

Strana 1 z 2

Kontaktní informace

Třidní učitel
RNDr. Jana Borůvková
E-mail: boruvkova@horackova.cz

zobrazit kontakty na školu

Virtuální prohlídka
PJZŠ Horáčkova

Projděte si naší školu pomocí virtuální prohlídky