čtvrtek, 02 listopad 2023 13:58

Meet and code

Napsal(a)

V tomto článku se dočtete o projektu Meet and Code, do kterého se naše škola zapojila.


Projekt Meet and Code původně založily společnosti Haus des Stiftens a SAP a TechSoup Europe. Dnes s nimi spolupracují další firmy.

Meet and Code je celoevropská iniciativa, která podporujeme neziskové organizace po celé Evropě v zajištění přístupu k programování a digitálním dovednostem. Do tohoto projektu se zapojila i naše škola ve spolupráci s Trianglem, jako neziskovou organizací. Během začátku září připravili kolegové J.Koželský a K.Křtěn projekt s názvem "Třídící linka z Lego spike". Projekt byl přijat a škola získala 10 tisíc Kč na nákup techniky pro digitální dovednosti. Projektu se zúčastnila třída 6.C a proběhl ve středu 1.11. Děti měly úžasné nápady, vytvořily a naprogramovaly nejrůznější třídící linky na lego kostičky. Akce se všem moc líbila, děti se naučily nové věci a pěkně spolupracovaly ve skupinách. Podrobnější informaci si budete moci přečíst ve školním časopisu Jazyk, který vyjde v brzké době.  

 

Naposledy změněno středa, 15 listopad 2023 10:42

První jazyková základní škola v Praze 4, Horáčkova 1100

Školní časopis
JAZYK


číslo 77
červen 2023