Dan Martin Gerych

Dan Martin Gerych

čtvrtek, 02 listopad 2023 17:23

Abigail Kathryn Musgrave

English Conversation Teacher

Education
Classical Studies BA (Hons) Durham University, Durham, England

Further education
Cambridge Certificate in English Language Teaching to Adults (CELTA)
International House Certificate in Advanced Methodology (IH CAM)
International House Certificate in Teaching Young Learners and Teens (IH CYLT)

Activities at school
Since 2022, I have been teaching English Conversation to students in the fifth class and higher.

Interests
In my free time I like to read a wide range of literature, with a particular interest in Classics. I enjoy attending plays and travelling when I can to visit classical sites in Italy, Greece and beyond. I have a deep interest in cooking and enjoy find and experimenting with new recipes whenever I can.

What did I enjoy the most at school?
My favourite subjects were History, Classical Civilisations, Maths, Philosophy & Ethics, and Languages. I was particularly passionate about Italian, and my teacher in the subject is an inspiration for me to this day in the creative ways you can teach a language.

čtvrtek, 02 listopad 2023 17:10

Ing. Bc. Lukáš Malý

učitel matematiky a fyziky na 2. stupni

Vzdělání
ČVUT – fakultách strojní

Další vzdělávání
Masarykův ústav vyšších studií – obor Specializace v pedagogice

Aktivity ve škole
Učitel fyziky a matematiky

Zájmy
Sport, četba

Co mě ve škole nejvíc bavilo?
Nejprve to byly přestávky, prázdniny. Postupem času to byl zájem o získávání informací a znalostí.

pátek, 06 říjen 2023 08:18

Sbírka hraček DPN Louny

Vážení rodiče,

rádi bychom se připojili do sbírky hraček pro Dětskou psychiatrickou nemocnici v Lounech.

čtvrtek, 05 říjen 2023 08:11

Sleva do Happy Sportu

Od pondělí 9. 10. 2023 jsou opět k dispozici u paní hospodářky Dirové slevové karty do Happy Sportu.

pátek, 16 červen 2023 10:09

Časopis Jazyk - číslo 77

Vážení rodiče,

konec roku se kvapem blíží a děti se již vidí na prázdninách. Po „kovidové“ pauze byl letošní rok zase „normální“, a tak proběhla řada akcí a zahraničních zájezdů.

První jazyková základní škola v Praze 4 nabízí pracovní pozici dvojjazyčného školního asistenta na částečný úvazek – 0,5 úvazku a 1,0 úvazku s nástupem 1. 9. 2022. Nabízíme příjemné a nadstandardně vybavené pracovní prostředí, benefity FKS a další výhody. Své CV, prosím zasílejte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Požadujeme: kladný vztah k dětem, práci v týmu, kreativitu, kurz asistenta pedagoga (lze absolvovat během pracovního poměru), jazykovou kvalifikaci (maturitní zkouška/rodilý mluvčí).

Těšíme se na setkání s vámi.

středa, 10 květen 2023 10:13

Výsledky zápisu do 1. tříd

Vážení rodiče,

v detailu tohoto článku najdete konečné výsledky zápisu do 1. tříd.

úterý, 18 říjen 2022 09:09

Newsletter září 2022

Vážení rodiče, 

po dvouměsíční prázdninové přestávce jsme se opět sešli ve škole. I když se nám učitelům, ani vám rodičům a dětem možná přes léto nevyhnuly problémy či nemoci, věřím, že jsme si všichni podle možností odpočinuli, a nový školní rok začínáme s chutí a optimismem.  

Svět kolem nás se mění a do školství, stejně jako do celé společnosti, přicházejí stále nové výzvy a nutnost řešit problémy, o kterých jsme před pár lety ani nepřemýšleli. Kdo z nás si ještě před třemi lety dokázal představit celosvětovou epidemii či válku v Evropě?  A tak je tu po covidu integrace ukrajinských dětí, které se společně se svými rodiči ocitly v těžké a nezáviděníhodné životní situaci. Energetická krize, která se tak či onak dotkne nás všech. A další výzvy přicházejí. Všudypřítomná digitalizace a s ní nutnost naučit děti IC technologie smysluplně využívat a nenechat se jimi zotročit. Potřeba vyrovnat se v budoucnu s dnes už nepopiratelnou klimatickou změnou a jejími důsledky, které už vidíme kolem sebe. A nepochybně přijdou ještě jiné výzvy, protože svět kolem nás se vyvíjí a přetváří stále rychleji. A k tomu nám zůstávají běžné úkoly a starosti, ale naštěstí také spousta radostí, pozitivních a krásných zážitků a velkých i malých potěšení, které nám všem dávají radost ze života a sílu dívat se do budoucnosti s optimismem. 

Po krátkém zamyšlení nad současným světem a dalším směřováním školy se konečně dostáváme k praktickým věcem.  

Začněme přehledem toho, co se ve škole událo přes prázdniny.  

Vymalování chodby ve žlutém patře, včetně odstranění nevzhledné linkrusty. / Doplnění chybějících šatních skříněk. / Nákup a instalace dalšího potřebného nábytku do tříd. / Nákup a doplnění učebnic a dalších učebních pomůcek dle požadavků učitelů. / Objednávka a nákup techniky z finančních prostředků, které škola dostala v rámci rozvoje ICT na školách, což pro naši školu dělalo celkem 802 000 Kč. Poptávka ze všech škol byla obrovská, a tak na některé věci ještě čekáme. Jedná se o dvě sady tabletů s nabíjecími stanicemi pro využití na 1. stupni / vizualizéry do tříd prvního stupně, jazykových a dalších odborných učeben / Lego stavebnice s programovatelnými roboty pro výuku informatiky / digitální mikroskopy / sadu sluchátek.  

Přes prázdniny nezaháleli ani učitelé, a tak řada z nich absolvovala letní školy a různé prázdninové kurzy, čtyři vyučující vyjeli na kurzy do zahraničí v programu Erasmus+.  

A co nás v letošním roce čeká? 

Výuka podle upraveného školního vzdělávacího programu, ve kterém se nově klade důraz na digitální gramotnost, tolik potřebnou k fungování v digitálním světě, který nás všechny obklopuje. Informatika se tak bude nově učit od 4. ročníku, ve druhé třídě mají děti spojenou jednu hodinu informatiky a českého jazyka, a využití technologií se bude prolínat všemi předměty. / Pokračujeme v projektu Erasmus+, získané finanční prostředky opět využijeme na další vzdělávání učitelů v zahraničí, nově i na dětské projekty. / Dále čerpáme finanční prostředky z výzvy 54 OP PPR, Šablon III, chystáme čerpání finančních prostředků z programu Jan Amos Komenský. / Využíváme finanční prostředky z grantu O2, určené zejména na vzdělávání žáků, učitelů i rodičů v oblasti digitální gramotnosti. V souvislosti s tím si vás dovoluji pozvat na besedu s panem Janem Kršňákem, která se uskuteční 4. 10. 2022 v 17.00 hodin. Jeho objevným a realistickým přístupem k technologiím byly nadšeny nejen děti, ale i učitelé. Pokud hledáte jakékoli odpovědi na své otázky v této oblasti, neváhejte a přijďte. Podrobnější informace dostanete ve zvláštní pozvánce.  

Další změnou, která nastává hned od začátku září, je rozšířené využití systému Bakaláři. Bakaláře budeme využívat nejenom k omlouvání dětí, ale také k další komunikaci mezi rodiči a učiteli.  Zatím je v provozu Omluvenka. Ta slouží k omluvě žáka ve chvíli, kdy je absence již ukončená a vy napíšete omluvu do Bakalářů místo do omluvného listu v žákovském záznamníku, jak jste dosud byli zvyklí. Prosím, nepište do omluvenek žádosti o uvolnění, ani informace o plánované či probíhající absenci nebo jiná sdělení pro učitele, takové zprávy učitelé nemohou zpracovat. Žádosti o uvolnění se stále podávají tak, jak jste byli zvyklí, tedy na formuláři, který je ke stažení na stránkách školy. Prostor pro různé jiné informace pro učitele v Bakalářích zprovozníme od října, o jeho spuštění a využití vás budeme informovat. 

Na webových stránkách školy je k dispozici aktualizovaný celoroční plán. První společnou akcí, která nás v letošním školním roce čeká, jsou úvodní třídní schůzky. Po dvouleté covidové pauze se znovu všichni sejdeme 15. 9. 2022 v 17.00 hodin ve školní jídelně, kde proběhne také valná hromada Trianglu. V 17.30 pak budou schůzky pokračovat s třídními učiteli ve třídách. 

https://www.horackova.cz/pro-zaky-a-rodice/organizace-skolniho-roku 

Myslím, že informací bylo hned na začátek až dost.  

A tak už mi jen dovolte popřát nám všem co nejklidnější školní rok bez on-line výuky, a ať výzvy, které přicházejí, zvládáme v pohodě a s přehledem. 

Za vedení školy
Mgr. Bc. Jana Libichová
ředitelka školy

pátek, 16 září 2022 13:58

Sleva do Happy Sportu

Od pondělí 19. 9. 2022 jsou opět k dispozici u paní hospodářky Dirové slevové karty do Happy Sportu.

pátek, 16 září 2022 13:55

Pozvánka na akci

Vážení přátelé,

dovoluji si Vás pozvat na skutečně hezkou akci, která proběhne už podvanácté.

Strana 1 z 12

První jazyková základní škola v Praze 4, Horáčkova 1100

Školní časopis
JAZYK


číslo 77
červen 2023