středa, 10 říjen 2018 16:38

Den ke 100. výročí republiky

V úterý 23. 10. 2018 si připomenou učitelé a žáci sté narozeniny naší republiky.

Přestože bude výuka probíhat podle rozvrhu, bude to úplně jiný, slavnostní den. V jednotlivých vyučovacích hodinách si připomenou toto významné výročí s ohledem na daný předmět a věk žáků. Žáci si připomenou významné mezníky našich ději, připomenou si významné osobnosti, zamyslí se nad tím, co se změnilo za těch sto let ve společnosti či ve vědě a dalších oblastech. Připomenou si státní symboly a jejich používání.

Slavnostní atmosféru nám pomůže také vytvořit oblečení. Doporučené oblečení je bílá košile, tričko či halenka a tmavé kalhoty či sukně. Oblečení můžete doplnit i trikolorou.

Stálá výstavka prací dětí k výročí je v přízemí budovy školy u zadního schodiště.

Završením celého dne bude slavnostní vysazení lípy svobody.

Naposledy změněno středa, 10 říjen 2018 16:52