čtvrtek, 18 květen 2023 11:23

Kam se starými mobily?

Napsal(a)

Zbavte se starého nepotřebného mobilu. Můžete tak opravdu pomoci. Podrobnosti naleznete v tomto článku.

Společnost Remobil přišla s projektem recyklace mobilních telefonů, do kterého se můžou zapojit školy, firmy, obce i samotní lidé. Každý může do určených krabic hodit svůj starý, nepotřebný mobilní telefon, který později společnost recykluje nebo znovu využívá. Kromě pomoci přírodě i lidem přispějete také 10 Kč Jedličkovu ústavu.

V mobilních telefonech najdeme mnoho kovů, mimo jiné i zlato a stříbro. Díky recyklaci se dají některé kovy získat zpět a znovu využít. Recyklací svého starého telefonu neušetříte pouze kovy, ale také asi 36,8 l vody, 2,63 kg CO2 a 1 kg ropy. O celém projektu se dozvíte více na stránkách Remobil z.s.

Do projektu se zapojila také naše škola. Do každé třídy umístíme krabici, do které mohou děti mobily dávat. Všechny po ukončení akce spočítáme, abychom zjistili, kolik kovů, vody, ropy a CO2 jsme ušetřili a poté je odevzdáme společnosti Remobil. Do krabic můžete nosit nepotřebné mobilní telefony, tablety nebo nabíječky až do 9. června 2023. Každý mobilní telefon se počítá, takže pokud vám nějaký jen leží doma v šuplíku, neváhejte se zapojit a přispět tak na pomoc přírodě, lidem a Jedličkovu ústavu.

 

Evelína Petrů 8. C

Naposledy změněno čtvrtek, 18 květen 2023 11:32

První jazyková základní škola v Praze 4, Horáčkova 1100

Školní časopis
JAZYK


číslo 78
listopad 2023