Projekt ke Dni Země

Napsal(a)

V roce 2010 jsme zahájili na naší škole
Projekt ke Dni Země aneb Jarní úklid.
Tímto projektem chceme aktivně oslavit celosvětový svátek a přispět ke zlepšení životního prostředí v nejbližším okolí školy.

Na projektu se podílí všichni žáci podle svých možností. Každá třída společně se svým třídním učitelem pracuje dvě hodiny v areálu školy. Nejmladší žáci věnují péči květinám ve třídě, ti starší pracují na pozemku – vyhrabou staré listí, ostříhají suché větve nebo odnesou to, co do přírody nepatří. Ceníme si, že náš projekt každoročně podporuje MČ Prahy 4, která zdarma poskytuje škole kontejner na bioodpad.

Cílem projektu je nejen uklidit a upravit pozemek školy a nejbližšího okolí školy, ale i v rámci výuky je seznámit s problematikou aktivní péče o životní prostředí a rozvoj pracovních dovedností našich žáků.

Každý kdo zažil Den Země, může potvrdit, že za týden se dá udělat velký kus práce.

 

Historie Dne Země:

22. dubna 1970 proběhla první kampaň pod názvem Den Země v USA. Kampaň, která měla za cíl prosadit otázku ochrany životního prostředí do politické diskuse a podpořit veřejný zájem. Kampaň měla nebývalý ohlas a dala vzniknout tradici oslav Dne Země - 22. dubna - jako mezinárodního svátku životního prostředí. V roce 1990 se k americké tradici připojil zbytek světa. 200 miliónů lidí na celém světě ze 140 zemí znovu dokázalo, že se zajímají o ochranu životního prostředí na Zemi. Od roku 1990 je 22. duben jako světový svátek životního prostředí slaven i v České republice.

Naposledy změněno pondělí, 17 říjen 2022 22:38

První jazyková základní škola v Praze 4, Horáčkova 1100

Školní časopis
JAZYK


číslo 79
červen 2024