Doplnění žáků do 6. ročníku jazykových tříd

Napsal(a)

Škola bude organizovat řízení k doplnění žáků do 6. ročníku ve středu 31. 5. 2023 v dopoledních hodinách.

Pozvánka s podrobnostmi o organizaci byla rodičům odeslána mailem 25. 5. 2023 v 16:08. V případě, že jste pozvánku neobdrželi, prosím, podívejte se zda nespadla do spamu. V případě, že jste ji neobdrželi, napište prosím mail na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přihlášku je nutné elektronicky vyplnit na tomto odkazu nejpozději 24. 5. 2023.

Konkrétní časy a organizace výběrového řízení závisí na počtu přihlášených žáků. Podrobné informace se rodiče dozví po uzavření přijímání přihlášek. V minulých letech probíhalo řízení 8:00 - 12:00. 

Počet přijímaných žáků závisí na počtu volných míst ve třídách. Žáky přijímáme do naplnění kapacity stanovené vedením školy. 

O povolení přestupu rozhodne ředitelka na základě následujících podkladů:Výsledky na kmenové škole (průměr 1,0 – 1,3  v pololetí 5. ročníku a bez kázeňských opatření)

  • Výsledky v testování z anglického jazyka. Testování vychází z učebnice pro 5. ročník Kid's Box 4. Podrobnosti naleznete v přehledu učiva pro angličtinu. Úroveň angličtiny bude zjišťována ve čtyřech jazykových dovednostech - poslech, mluvení, čtení a psaní.
  • Motivační pohovor - pravděpodobnost úspěšného zařazení do nového kolektivu.
  • Zvážení ředitelky školy

Žáci, kterým bude povolený přestup, budou mít druhý cizí jazyk od 6. ročníku španělštinu pro začátečníky (nevyžaduje se žádná znalost jazyka). Pokud dítě prokáže znalost z francouzštiny, španělštiny nebo němčiny, může být po přezkoušení zařazeno do jazykové skupiny pro pokročilé. Požadavky jsou zveřejněny v samostatném článku.

Učební plán je uveden na webových stránkách školy.

Naposledy změněno čtvrtek, 25 květen 2023 16:51

První jazyková základní škola v Praze 4, Horáčkova 1100

Školní časopis
JAZYK


číslo 77
červen 2023