středa, 09 listopad 2022 14:33

Výstava na Pražském hradě

7. 11. 2022 proběhlo slavnostní uvedení soutěžní výstavy jubilejního ročníku FESTIVALU MLADÝCH TALENTŮ.

Soutěžní výstavu organizuje Hradčanská galerie Josefa Kalouska pod záštitou Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze a Městské části Praha 1.

Výtvarné práce na téma POCTA ŽIVOTU s rezonancí se situacemi, které jsou součástí našich životů v posledních letech, ukázaly oslavu života a lásku jako zbraň proti zlu a bezmoci.

Genius loci Mladotova domu v těsné blízkosti nádherně nasvícené svatovítské katedrály na Pražském hradě, kde galavečer s výstavou probíhal, i seznámení se s tvorbou studentů různých středních výtvarných škol byly pro všechny zúčastněné jistě motivující k dalšímu kreativnímu tvoření.

Vznikly velice působivé malby, kresby i reliéf, své práce vystavují následující autoři:

Yelyzaveta Filonenko
Alex Geisler